
Hongaarse Lente - van Liszt tot Ligeti
Hongaarse lente
Onze Hongaarse lente is gevuld met muziek: bekende en onbekende werken, wereldlijk en religieus. Natuurlijk van de Grote Drie: Liszt, Kodály en Bartók. Laatstgenoemden ontgonnen begin 20ste eeuw de rijke volksmuziek van hun land. Iets minder bekend zijn Farkas, Bárdos en Orbán, die zich behalve door de traditie ook door de jazz lieten inspireren. Van Ligeti laten wij een vroege compositie horen, met de hem typerende toonclusters.
M.m.v. pianiste Ischico Velzel. Zij trad al eerder met ons op. Zij speelt muziek van Franz Liszt en enkele stukken uit haar eindexamenprogramma voor ArtEZ (2018).
Alle datums
- zondag 22 april 2018 15:00
Powered by iCagenda
Lingewaards Mannenkoor heeft dit jaar weer meegedaan aan het rivierjutten op zaterdag 1 april 2023. Op een dag met vrijwel de gehele dag regen (hoezo lekker buiten zijn) hebben we het stuk van de Kampstraat tot kasteel Doornenburg opgeschoond. Gewapend met tangen en vuilniszakken trokken we langs het fietspad en raapten wij plastic, flesjes, papiertjes, peuken en blikjes op. De oogst was verscheidene vuilniszakken vol, deze heeft ge gemeente opgehaald. Met de opbrengst van het jutten kunnen we de